Gyulai aranyak Lengyelországból

AKTUÁLIS COVID-19 INFORMÁCIÓK A GYULAI VÁRFÜRDŐRE VONATKOZÓAN

2019.05.10.

Veres Laura érmeket halmozott a V4 Olympic Hopes Meeting elnevezésű úszóviadalon

A lengyelországi Oswiecim adott otthont a V4 Olympic Hopes Meeting elnevezésű válogatott úszóviadalnak május 4. és 5. között. A utánpótlás válogatottak nemzetközi úszóversenyén a gyulai színeket Veres Laura képviselte.

A cseh, magyar, szlovák és lengyel junior korcsoportos nemzeti együtteseinek megmérettetésére a Gyulai Várfürdő úszószakosztályának versenyzőjét is meghívták a honi szövetség legjobbjai közé. Veres Laura 200 méteres pillangóúszásban, 200 méteres gyorsúszásban, 100 méteres pillangóúszásban, a 4x200 női gyorsváltó, a 100 gyors és 4x100 női gyorsváltó tagjaként állt rajthoz.

A kétnapos olimpiai reménységek versenyének első napján Tóth András tanítványa a 200 méteres pillangóúszásban és a 200 méteres gyorsúszásban is a második helyen végzett, ám a 4x200 női gyorsváltó és a 4x100 női gyorsváltó tagjaként aranyérmet ünnepelhetett. A második napon a gyulai úszó 100 méteres gyorsúszásban és 100 méteres pillangóúszásban a harmadik helyen ért célba, a 4x100 női vegyesváltóval azonban ismét első a dobogó legfelső fokára állhatott.

Veres Laura teljesítményének is köszönhetően a magyar serdülő válogatott fölényes győzelemmel nyerte az összesített pontversenyt, így hazahozhatta a kihívás vándorserlegét.

Amíg a Laura az olimpiai reménységek válogatott viadalán versenyzett, a feltörekvő ifjak is megméretették magukat, hiszen a békéscsabai Árpád Fürdőben rendezték meg a IV. nyíltvízi úszás országos medencés bajnokságát.

A Gyulai Várfürdő úszószakosztálya több versenyzővel is képviseltette magát ezen az eseményen. A fürdővárosi csapat tagjai igen jó időeredményeket értek el a megyeszékhelyen, az együttesből Zsigmond Olivér emelhető ki, aki az 1500 méteres gyorsúszásban az ötödik helyezést érte el.