Veres Laura kétszeres magyar bajnok

2018.07.24.

A Gyulai Várfürdő úszószakosztálya a 25. helyen végzett az Országos Gyermek Bajnokságon

Kecskemét adott otthont az 51. Gyermek Országos Bajnokság küzdelmeinek július 18. és 21. között. Az országos seregszemlén a Gyulai Várfürdő úszószakosztálya is képviseltette magát.

A Tóth András és Juhász jácint vezette csapat hét fővel vágott neki a BÁCSVÍZ Kecskeméti Vízmű Sport Club és a Magyar Úszó Szövetség által rendezett versenynek. A nyolcvanhét egyesület közel ötszáz versenyzőjét a soraiban tudó megmérettetés több mint kétezer rajtot tudhatott magáénak.

A fürdővárosi „válogatott” remekül szerepelt a bajnokságon, hiszen többen is megdöntötték egyéni legjobbjaikat. A gyulai aranyakat Veres Laura szállította, aki 100 méter pillén és 200 méter pillén sem talált legyőzőre, így magyar bajnokként állhatott a dobogó legfelső fokára. Laura a két arany mellé egy ezüstöt is repesztett, amikor a 100 méteres gyorsúszás döntő futamában másodikként csapott a célba.

Tóth András csapatának másik kiemelkedő szereplője Zsigmond Olivér lett, aki egy 6. és egy 7. helyet vívott ki magának teljesítményével.

Veres Lauráék teljesítménye a csapatversenyben is megmutatkozott, hiszen a Gyulai Várfürdő úszószakosztálya a legjobb Békés megyeiként a 25. helyen zárta a 87 egyesület úszóvetélkedését.